Vysoké Tatry

16. - 21.7.2010

 

Spolu so Susan sme prežili 6 dni vo Vysokých Tatrách. Počasie neprialo každý deň, no podarilo sa nám urobiť niekoľko výletov. 

 

V sobotu skoro ráno o 5, sme mali odvoz na Sliezsky dom. Odtiaľ na Poľský hrebeň, Prielom, Zbojníčku chatu späť na Hrebienok a dolu do Smokovca. Počasie prekrásne, ranné ticho a pokoj vo Velickej doline na nezaplatenie :-) No pravdu povediac na prvý deň vcelku veľká túra, no prežili sme. 

 

1. Poľský hrebeň a v pozadí Velicky štíť.

2. Susan v Prielome

 

V nedeľu, po tom čo okolo obeda prestalo pršať sme sa vybrali do Kežmarku. Historicky veľmi významné mesto. Večer sme sa strašne napapali (priam prežrali) v reštaurácii u Starej Mamy. 

 

Radnica v Kežmarku 

 

V pondelok ráno, sme sa vybrali do hmly, smerom na Skalnaté pleso. Pozreli sme ako JaT buldozérujú okolie aby vystavali nové zjazdovky a zasnežovanie. Na skalnatom sme mali šťastie a asi na minútu sa nám trochu otvorila hmla, aby sme mohli pozrieť okolie plesa. Podvečer sa k nám na zvyšok pobytu pridáva Matúš, ktorý si plnil pracovné povinnosti v Poprade. 

 

Stanica lanovky na Skalnatom plese zahalená hmlou.

 

V utorok sme zahájili výlet do Pienin. Pozreli si okolie Červeného Kláštoru, pozreli Dunajec a dali off-road skratku cez kopec ;-) Streda, deň odchodu, sme si ešte vyšliapli na vodopád Skok zo Štrbského plesa. No a potom už smer vyhriata Bratislava. 

 

1. Panoráma s plťkou.

2. Vodopád Skok.

 

Viac fotiek tu