Bobrovec

7.- 14.7.2008

 

Zostava: Katka - Knedlík, Matúš, Jano, Tomáš - Tučko, Tomáš - Hrnčo, Miro, Juro, Mišo - Marďo a ja.

 

V pondelok poobede sme odišli z BA. Na chatu sme prišli podvečer a po zabývaní sme zahájili "Welcome party". Keďže chata je ako iná dimenzia, neviem čo bolo skôr a čo neskôr, tak len napíšem čo všetko sme stihli. 

 

Bike výlety:

1. Klasicky do Veľkého Borového cez Kvačiansku dolinu. Tento kráť návrat tiež okolo vodopádu. A našli sme aj skratku z Matiašoviec do Kvačan. (K+J+Ma+A)

2. Červenec. Po ceste sme stretli "TANAPáka" ktorý nás presviedčal, že nie sme na cyklo chodníku a môže nám dať pokutu až do výšky 2000 korún, čo nás moc netešilo, no nakoniec nás pustil. Po návrate sme sa presvedčili o našej pravde, nakoľko na mape je to ako cyklo chodník! (K+J+Ma+A)

3. Žiarska dolina. "Light" výlet, len tak aby sme nevyšli z tempa :-) (K+J+M+A)

4. Štrbské pleso. No tak toto bol krutý výlet. Cestu na Podbanské už dôkladne poznáme, tak sme sa rozhodli pokračovať po červenej značke až na Štrbské pleso. No a môžem povedať, že už ma na to asi tak skoro nikto neukecá. Keďže z Podbanského je to síce len nejakých 10km, no prevýšenie 400 metrov je super. Ešte aj slniečko trošku pomohlo k vyčerpaniu. Na cestu spať sme museli použiť služby Slovenských Železníc. (J+Ma+A)

 

Turistika:

1. Babky a občerstvenie v Červenci (T+T)

2. Sivý vrch a Sedlo Pálenica (T+T+J)

3. Parichvost a stretnutie s medveďom. Viac podrobnosti o tomto výlete hľadajte v kronike na chate alebo osobne u Mirka :-)

 

Ďalšie aktivity:

- Jalovčanka, však to musí byť :-)

- Oprava strechy na drevárni. 

- StreetBall v RK, kde Matúško vyhral 1. miesto a Knedlik 2. v Open Mix kategórii. Taktiež sme si vypočuli miestny hip-hop "žijeme malomestsky life style"

- Okúpanie v Kalamenoch.

- Pokuta 500 za prekročenie rýchlosti v obci :-)

- a mnoho ďalších veci, na ktoré si teraz nespomínam...

 

Ako zatiaľ vždy, bolo super. Tak zas nabudúce...

 

 

viac fotiek tu