SkiTrip II.

14.2. - 17.2.2008

 

Podaril sa nám ďalší víkend na lyžiach. Pre zmenu sme bývali na chate v Bobroveckej doline, kde sa nám zrejme podarilo urobiť rekord v počte ubytovaných. Bolo nás až 14! No pekne po poriadku.

 

V štvrtok vyrážame z Bratislavy v Zostave Peťa, Eva, Stano a ja. Po príchode na chatu sa mi podarilo umelo vytvoriť problém s kľúčom. (som si myslel, že som ho nevzal, no po obvolaní ďalšieho tímu a Tibora, som zistil, že je v aute, ešte od posledného výletu) V chate bolo zima, takže sme zakúrili a čakali sme na ďalšiu skupinu. Čas si každý krátil po svojom, no nechcem diskreditovať niektoré osoby, tak to nechám len v tomto znení :-) Druhy tím prichádza niečo okolo 22:00 v zložení Mirka, Jano, Matúš a Tomáš - Tučko. 

 

Deň prvý (piatok):

Janko chcel isť strašne moc na Čertovicu, takže sme sa tam nakoniec aj vydali. No môj záver je, že to nebolo najlepšie riešenie. Lyžovali sme na 450 metrovom vleku a dalo sa len po zjazdovke a aj ta bola dosť tvrdá. No niektorým sa páčilo. Večer na chatu prichádza ďalšia skupina. Miro L. a Miro V. s tromi "utečencami" z Brazílie a Pavlom z Čiech. Túto skutočnosť trepalo poriadne osláviť. 

 

Deň druhý (sobota): 

Lyžovačka v Závažnej Porube. Brazílčania po prvý kráť stáli na lyžiach, no strašne sa im to páčilo. Taktiež po prvý kráť v živote videli sneh, ktorého za noc a deň napadlo cca. 30 cm. Po lyžovačke sme mali dohodnutú fazulovicu u Tibora vo vinárni. Veľmi nám chutilo a všetko čo bolo navarene, sme zjedli. Večer šli niektorí do sauny. Po saune sa pre zmenu oslavovali dobre medzinárodné vzťahy, hralo sa na gitare a zabávalo. Spať sa šlo vcelku neskoro. 

 

Deň tretí (nedeľa):

Ranné vstávanie bolo náročné. Mirka, Jano, Tomáš a Miro L. sa rozhodli, že už nepôjdu lyžovať, tak z časti poupratovali a šli domov. Zvyšok šiel lyžovať do Závažnej Poruby. Točili sme to až do konca a poslední na svahu boli naši kamaráti z južnej pologule. Návrat na chatu, upratanie, zápis do kroniky... No a o 19:00 vyrážame z LM smer BA. 

 

Prežili sme ďalší vydarený víkend a už sa teším na ďalší...

 

 

Viac fotiek tu